September 29, 2023
Portali Shprehja

Zelensky: Ukraina është gati të nisë kundërsulmin

Ukraina është e gatshme të nisë kundërsulmimin e saj të shumëpritur për të rimarrë territorin e pushtuar nga Rusia, ka njoftuar presidenti i saj.

Volodymyr Zelenskyy i tha Wall Street Journal se nuk e di se sa kohë do të zgjasë dhe “mund të shkojë në mënyra të ndryshme”  por ata “besojnë fuqimisht” se do të kenë sukses.

Kundërofensiva është vonuar për shkak të motit të lagësht duke e lënë tokën të papërshtatshme për automjete të rënda dhe të blinduara, por një periudhë e thatë në disa pjesë të Ukrainës ka nxitur pritjen se operacioni mund të jetë i afërt.

Në javët e fundit Ukraina ka shtuar sulmet në depot ruse të municionit dhe rrugët logjistike.

.

Të Ngjajshme

Zbulohet kush e vendosi tritolin te lokali i Noizy-t

(VIDEO) Sulm me armë në Roterdam, disa të vdekur dhe të plagosur

Si testet e gjakut mund t’i shpëtojnë njerëzit nga ataku në zemër

Leave a Comment