January 30, 2023
Portali Shprehja

Zenit-Spartak Moskë: përleshje shokuese e pakontrollueshme! Goditje, grushta dhe 6 të përjashtuar | VIDEO

Zenit Shën Petersburg fitoi 4-2 me penallti ndaj Spartak Moskës pas 90 minutave dhe pasi koha shtesë kishte përfunduar pa gola. Një sukses që i mundësoi skuadrës së Sergej Semak-ut të arrinte në play-off në Kupën e Rusisë, duke pasur parasysh nokautin qe ishte pa dhimbje për Spartak, i cili gjithsesi përfundoi i pari në Grupin B.

Por ndeshja e së dielës më 27 nëntor nuk do të mbahet mend me siguri për arritjet atletike të parë në fushë, por për sherrin e madhe që shpërtheu në fund të ndeshjes, e cila përfshiu të gjithë: lojtarët, stolat, stafi teknik dhe gjyqtarët.

Padyshim gjithçka që ndodhi pranë ndeshjes mes Zenit dhe Spartës përfundoi menjëherë në rrjetë ku në rrjetet sociale u përsëritën imazhe që nxirrnin në pah dhunën brutale që shpërtheu menjëherë pas vendimit përfundimtar, kur lojtarët e dy skuadrave ranë në kontakt.

Fillimisht disa lojtarë, pastaj disa grupe të vogla derisa shpërtheu një përleshje e vërtetë në sallon me rreth shtatëdhjetë persona të përfshirë në kapacitete të ndryshme. Përleshja e dhunshme shpërtheu kur Wilmar Barrios i Zenit u përplas me sulmuesin e Spartak, Quincy Promes në bilbilin e fundit, me mbrojtësin brazilian të Zenit, Rodrigao gjithashtu i përfshirë në mosmarrëveshje, duke sulmuar sulmuesin e Spartak, Shamar Nicholson, të cilit ai iu përgjigj duke nisur të gjuante me grushte.

Kështu, në pak sekonda situata degjeneroi dhe i gjithë ferri shpërtheu, ndërkohë që edhe gjyqtari Vladimir Moskalev u përpoq të pengonte, së bashku me ndihmësit e tij, të përpiqeshin të frenonin, më kot, dy grupet e lojtarëve tani në grahmat e në një furi të çmendur që përfshiu dalëngadalë edhe anëtarët e stafit teknik dhe të pranishmit në stol.

Vetëm pasi qetësia u kthye me vështirësi ekstreme, gjyqtari Moskalev mori vendimet e tij, duke përjashtuar gjithsej gjashtë lojtarë: Rodrigao, Barrios dhe Malcom të Zenit, dhe Nicholson, Sobolev dhe portierin rezervë të Spartak, Selikhov.

 

.

Të Ngjajshme

Florentino Perez zbulon sekretet e përmbysjeve “heroike” për Champions-in e 14-të

admin

E papritura e madhe e merkatos! “Teprica” e Guardiolës te Bayern Munich, gati firma edhe me sulmuesin e njohur

admin

CR7 i ndodh ajo që s’e kishte menduar kurrë në Arabi, tifozët sauditë i përdhosin emrin dhe numrin (pamjet)

admin

Leave a Comment