January 28, 2022
Portali Shprehja

Zeqiri nga ASH: O Zot fale Alternativën

Zëdhënësi i Aleancës për Shqiptarët, Arben Zeqiri ka reaguar përmes një shkrimi në Facebook pas fillimit të takimit mes kreut të Alternativës, Afrim Gashit dhe kryeministrit Zoran Zaev, ku po diskutohet për përfshirjen e mundshme të Altenrativës në Qeveri. Zeqiri thotë se Alternativa hyrjen në Qeveri po e justifikon pa bazë duke u thirrur në procesin eurointegrues të vendit.

“Kjo nuk është ndihmë, por shantazhim i procesit integrues. Kjo i bie: si t’na jepni poste do të mbështesim integrimet, nëse jo nuk i mbështesim. Mes vdekjes dhe uljes me Ali Ahmetin, unë do ta zgjedhi të parën.- Zot fali, s’dijnë çfarë flasin!”, ka shkruar mes tjerash Arben Zeqiri, zëdhënës i Aleancës për Shqiptarët.

Tact Watches

Të Ngjajshme

Kovaçevski: Të jemi të zëshëm kundër antisemitizmit

admin

Maqedoni, mbyllja e termocentraleve me qymyr më së voni deri në vitin 2030

admin

E konfirmon partia, Fatmir Limani i bashkohet Lëvizjes Besa

admin

Leave a Comment