December 4, 2021
Portali Shprehja

Zgjedhjet në Bullgari, ja kush janë fituesit

Në zgjedhjet e treta parlamentare në Bullgari shpallet fituesi I tretë. Në zgjedhjet e së pranverës fitoi GERB-i I Bojko Borisovit, në zgjedhjet e verës “Ka një popull të tillë” i Slavi Trifonov, kurse në zgjedhjet e 14 Nëntorit, sic percjell KlanM, fitoi partia e re e formuar (Lëvizja) “Ndryshimet Vazhdojnë”.

Të Ngjajshme

Digjet një autobus në Fushë Kosovë (video)

admin

Rasti Gucati dhe Haradinaj, sot fillon paraqitja e çështjes së mbrojtjes

admin

Kodheli: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut do të vazhdojnë së bashku në rrugën e integrimit në BE

admin

Leave a Comment