17.2 C
Skopje
May 24, 2019
Informacione Vendi

Zhbogar: Dëshirojmë të shohim më shumë reforma në gjyqësi

Tact

“Përparim i madh janë marrëveshjet me Greqinë dhe Bullgarinë, por presim hapa të tilla edhe me reforamt tjera” tha ambasadori i BE-së në emisionin “360” gradë.

Zhbogar vlerësoi se ka pasur disa ndryshime në gjendjen e shërbimeve për zbulim, posaçërisht duke vënë në përdorim agjencinë për përgjimin e komunikimeve, si dhe pas njoftimeve për reforma nga vet DSK-ja. Ai shkurtimisht përmendi disa fusha për të cilat Brukseli kërkoi reforma nga autoritetet e Maqedonisë, përcjell Telegrafi Maqedoni.

“Unë do të kthehesha në gjyqësor, aty ku me të vërtetë dëshirojmë të shohim më shumë. Edhe në qershor, shtetet anëtare kërkuan thellimin e reformave, kështu që ne duam të shohim më shumë këtu. Ka punë janë zbatuar, ka disa që duhet të mbarojnë, kështu që mund të thuhet se ka hapësirë se ka hapësirë për përmirësim. Në lidhje me administratën publike shohim se në kohët e fundit është nën kontroll. Gjithmonë këshillojmë të mos bëhen ndryshime nëse nuk janë të nevojshme”, tha Zhbogar./Telegrafi/

Burimi i lajmit

Artikuj të ngajshëm

Ky është deputeti i ri i LSDM-së

shprehja

Publikohet filmi “The Poison Rose” ku Blerim Destani luan me John Travoltën e Morgan Freeman (video)

shprehja

Ja si përdoret gjuha shqipe në institucionet e Shkupit (VIDEO)

shprehja