January 31, 2023
Portali Shprehja

Zjarr në njërin nga lokalet në Qendrën e Re tregtare të Tetovës

Një shitore është djegur ndërsa dy të tjera janë dëmtuar nga zjarri që shpërtheu sot në Qendrën e re tregtare në sheshin e Tetovës.

Zjarri ka filluar rreth orës 15 e 20 minuta, me çka fillimisht dëgjoheshin pëlcitje të fishekzjarrëve, ndërsa më vonë nga përhapja e flakëve të zjarrit u shkrumbua tërësisht lokali në fjalë. Të lënduar në këtë ngjarje nuk ka pasur falë intervenimit të shpejtë të zjarrfikësve, të cilët neutralizuan zjarrin. Në vendngjarje ka dalë edhe Sektori i punëve të brendshme të Tetovës dhe po heton rastin.

Ndryshe, në katin e parë dhe të dytë të Qendrës së re Tregtare që ndodhet në sheshin e Tetovës, rreth 80 për qind e lokaleve janë jashtë funksionit dhe më tepër shërbejnë si depo, ndërsa shpesh ndodh që të njëjtat edhe të përdoren si strehimore për narkomanët.


Zjarr në njërin nga lokalet në Qendrën e Re tregtare të Tetovës. Dyshohet se po shkatërrohen fishekzjarrë. Pritet intervenimi i zjarrfikësve…

 

.

Të Ngjajshme

Franca do të dërgojë edhe 12 “Howitzers” në Ukrainë

Rrëzohet helikopteri në Itali, humb jetën piloti 45-vjeçar

Ahmeti: Vetingu të përfshijë edhe personat që shpifin

admin

Leave a Comment