August 13, 2022
Portali Shprehja

Zoff parashikon Juventus-Inter dhe i jep lajmin e keq Insigne-s

Din Zoff, kampion i Europës dhe i Botës me Italinë, ka dhënë mendimin e tij mbi ndeshjen Juventus-Napoli, që do të zhvillohet të enjten në mbrëmje:

“Është një ndeshje delikate për të dyja, ndoshta më shumë për Napoli-n pas paraqitjes së fundit me Spezia-n. Bardhezinjtë po ndjekin një pozicion që është brenda mundësive të tyre. Nuk pres një ndeshje të bllokuar. Nuk kënaqen edhe nëse ka disa mungesa, por është një moment shumë i veçantë”, ka thënë Zoff për 1 Station Radio.

Në lidhje me vendimin e Insigne-s për të nënshkruar me Toronto-n:

“Napoli humb diçka, edhe për sa i takon Italisë sepse po luante shumë mirë. Botërori? Nuk e di, është e mundur që të mos grumbullohet, duke parë se nuk do të luajë në një kampionat të nivelit të lartë.

“Zgjedhja? Janë të gjithë ekspertë, është e drejtë që menaxherët të japin këshillat e tyre, por varet ekskluzivisht nga lojtari. Futbollistët kanë të drejtën të thonë po ose jo”.

.

Të Ngjajshme

Entuziazëm i paparë, Milani mbërrin në San Siro si kampion Italie! Gati debutimi dhe starti i Serie A. Formacioni zyrtar (PAMJET)

admin

1 trofe çdo 10 ndeshje, ja njeriu i rekordeve i Real Madrid

admin

Trajneri shtyn 70 milionëshin tek Juventus: “Jam i sigurt për këtë”

admin

Leave a Comment