9 C
Skopje
April 15, 2019
Tech

Zuckerberg “shqetëson” botën, rrjetet e tij sociale hasën sërish probleme

Tact

Shumë përdorues, edhe në Shqipëri kanë sinjalizuar probleme, madje edhe në rrjetet e tjera sociale. Hashtagët #facebookdown, #whatsappdown dhe #instagramdown u bënë menjëherë temë kryesore në Twitter.

  Panik nëpër botë. Bien Facebook, Instagram dhe Whatsapp!

Përdoruesit e Facebookut panë faqet e para të tyre që nuk rifreskoheshin, ndërsa ata që përpiqeshin të lidheshin me “domain”-in kryesor, facebook.com, e gjenin të padisponueshme. Instagrami ishte i paqasshëm dhe mesazhet e WhatsAppit nuk dërgoheshin apo nuk merreshin.

Problemet vijnë vetëm një muaj pasi Facebook shënoi edhe problemin më të rëndë të regjistruar ndonjëherë.

Facebook, WhatsApp dhe Instagram u bënë të paqasshme për orë të tëra muajin e shkuar, e u deshën rreth 24 orë që rrjeti më i madh social në botë të zgjidhte problemin. Facebook fajësoi një konfigurim serveri për këtë dhe kërkoi ndjesë për problemet.

Burimi i lajmit

Artikuj të ngajshëm

Panik nëpër botë. Bien Facebook, Instagram dhe Whatsapp!

shprehja

Varfëria të ngulet në gjene! Statusi socio-ekonomik lë gjurmë të trashëgueshme

shprehja

Misioni izraelit në Hënë, anija pa pilot pëson defekt

shprehja