August 2, 2021
Portali Shprehja

Zviceranët, ndër popujt më të sigurt në vendin e tyre – Iliria News Agency

Zviceranët ndihen të sigurt në vendin e tyre në përqindje të madhe

Shumica dërmuese – 95 për qind – e njerëzve që jetojnë në Zvicër ndihen përgjithësisht të sigurt, sipas një studimi të ri të sigurisë, transmeton albinfo.ch.

Sidoqoftë, frika e një pandemie, krize ekonomike, sulmi kibernetik dhe situatës politike globale po fitojnë terren dhe shtrirje, por përkundër kësaj, ata prap se prap ndihen në siguri të plotë në shtetin e Zvicrës, shkruajnë mediat zvicerane.

Megjithatë, besimi te qeveria zvicerane dhe institucionet e tjera mbeti i lartë gjatë pandemisë, madje duke u forcuar gjatë vitit të kaluar.

Të Ngjajshme

Osmani nderon post-mortem djalin e Joe Biden që shërbeu në Kosovë, thotë se familja Biden bëri shumë për shtetin tonë – Iliria News Agency

admin

Gjermania në shtator planifikon dozën e tretë të vaksinave për këto kategori – Iliria News Agency

admin

Ne Shqiperi Cecen e duan kot, ne Kosove plote – Iliria News Agency

admin

Leave a Comment