18.5 C
Skopje
July 16, 2019
Offside

Zvicra Dhe Danimarka – Drejtpërdrejt (LIVE)

Tact

Në St. Jakob-Park të Baselit, Zvicra dhe Danimarka zhvillojnë ndeshjen kualifikuese për ‘Euro 2020’ në kuadër të Grupit D.

Helvetikët e kanë zhvilluar një ndeshje dhe kanë arritur fitore 2-0 kundër Gjeorgjisë, ndërsa për skandinavët kjo është sfida e parë grupore.

Trajnerët Vladimir Petkovic dhe Age Hareide i kanë përgatitur formacionet e tyre për këtë ndeshje.

Formacioni startues i Zvicrës: Sommer, Elvedi, Akanji, Embolo, Freuler, Ajeti, Xhaka, Rodriguez, St. Zuber, Zakaria, Mbabu.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen me komentim SHQIP

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen me komentim SHQIP

Artikuj të ngajshëm

Eksperienca në Premier për t’u harruar, sulmuesi rikthehet në La Liga

shprehja

Benitez nuk e harron, merr ish-sulmuesin e Njukasëll në Kinë

shprehja

Politikë mizore nga pronarët e Interit, në Kinë nisin protestat

shprehja