November 29, 2021
Portali Shprehja

Zvicra në Katar, Shaqiri festoi 100 ndeshjet: “Realizuam ëndërr, jam super i lumtur, por sidomos për një njeri!”

Xherdan Shaqiri festoi 100 paraqitjet e tij me kombëtaren e Zvicrës duke siguruar kualifikimin për në Katar 2022.

Ja fjalët e tij për RSI: “Jam krenar që kam arritur në 100 paraqitje në kombëtare. Dhe pastaj që u kualifikuam direkt në Kupën e Botës. Eshtë e veçantë. Si një ëndërr, një ëndërr që u bë realitet.

Tact Watches

Sigurisht që ishte një nga ndeshjet më të mira dhe ne luajtëm mirë gjatë gjithë këtij cikli kualifikues. Yakin? Që në fillim ai bëri gjërat e duhura, nga komunikimi që ishte i shkëlqyeshëm. Lojtarët janë të lumtur, argëtohen.

Ai na çoi përpara, ai bëri një punë të shkëlqyer. Jam shumë krenar për të që ia doli. Ai kishte shumë presion, por e përballoi shumë mirë”

.

Të Ngjajshme

Totti nuk ka dyshime mbi Topin e Artë: “U mësuam me ata, por tani them…”

admin

2021 ka përfunduar për Lorenzo Pellegrini: 30-40 ditë pushim për kapitenin e Romës

admin

I “futi duart” gazetares sportive “live”, identifikohet autori. Mungon denoncimi

admin

Leave a Comment