ZYRTARE: Barcelona me zbritje pagash për lojtarët dhe gjithë të punësuarit

Bordi i drjetorëve të Barcelonës kanë diskutuar masat që duhet marrë për të minimizuar dëmet ekonomike, në kohën kur të gjithë po përballen me koronavirusi.

Me anë të një komunikate përmes faqes zyrtare, Barcelona ka njoftuar se pagat e lojtarëve dhe të gjithë punëtorëve do të zbriten, transmeton lajmi.net.

Të gjitha këto masa janë marrë me synimin që skuadra t’i shpëtojë dëmëve ekonomike, në kohën kur gjithçka rreth sportit po suspendohet.

Mbetet të shihet se cilat do të jenë reagimet e lojtarëve, kur dihet se disa zëra kanë qenë kundër. /Lajmi.net/

Të ngjajshme

Eriksen dëbohet nga hoteli

shprehja

Plisat me një mesazh inkurajues për mjekët

shprehja

Barcelona e bëri me Setien diçka që nuk e kishte bërë që nga Guardiola

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë