July 3, 2022
Portali Shprehja

ZYRTARE | Interi blindon Inzaghin edhe për 2 vite, rroga e tij dyfishohet! Vjen edhe dhurata “Lukaku”, nesër vizitat?

Interi dhe Simone Inzaghi do të vazhdojnë martesën e tyre deri më 30 qershor 2024. Njoftimi zyrtar për rinovimin e kontratës së trajnerit të Interit ka mbërritur direkt në rrjetet sociale, me një video të bukur në të cilën prishet firma në prani të presidentit Steven Zhang.

“FC Internazionale Milano është i lumtur të njoftojë rinovimin e kontratës së trajnerit Simone Inzaghi. Falë marrëveshjes së re, trajneri do të jetë në krye të Nerazzurrëve deri në vitin 2024”, thuhet në deklaratën zyrtare nga zikalterit.

Tact Watches

Steven Zhang, presidenti i Interit, është dukshëm i kënaqur në daljen e selisë së Nerazzurrëve në Viale della Liberazione, në Milano, pas një dite intensive dhe të frytshme, të paktën për sa i përket njoftimit zyrtar të rinovimit të Simone Inzaghit deri në vitin 2024.

“A jam i lumtur për Inzaghin? Po”, thotë me buzëqeshje numri një i klubit milanez. Para se të qeshim me pyetjen tjetër të korrespondentit tonë për ardhjen e mundshme të Romelu Lukakut, i cili sipas të gjitha gjasave do ta bënte edhe më të lumtur… Rroga e Inzaghit do te jete 5.3 mln euro!

Dhurata e pare – Gati e kryer! Romelu Lukaku kthehet te Inter. Shkëmbimi i shumëpritur i dokumenteve mes drejtuesve te Interit dhe Chelseat është planifikuar për nesër, një prelud për kalimin e lojtarit në Milano dhe për ekzaminimet mjekësore që duhet të zhvillohen deri të premten.

Në fund mbizotëroi arsyeja e shëndoshë dhe drejtuesit e Interit dhanë 10 milionë (8 + 2 bonus) të kërkuara nga blutë për të mos humbur asgjë në zërin e amortizimit. Tani mbetet vetëm të presim që burokracia të fillojë, për t’i dhënë dritën jeshile Lukakut.

Bileta Londër-Milano i ka mbetur në xhep prej disa kohësh dhe më në fund do të mund ta përdorë. Edhe Fabrizio Romano ka shkruajtur: “Interi po mbyll marrëveshjen me Romelu Lukakun me Chelsean. Tarifa e huazimit prej 8 milion euro plus propozimet shtesë që do të pranohen, detajet përfundimtare po diskutohen tani. Marrëveshja pothuajse e përfunduar. Dokumentet janë duke u përgatitur pa asnjë detyrim blerjeje ose klauzolë opsioni ne te ardhmen”.

.

Të Ngjajshme

Operacioni 60 milionë që komplikon panet e Milan-it

admin

“Inter është favorite për një arsye”, Panucci: Absurde të vihet në diskutim një si ai

admin

“Ëndërroj Barçën”, Gnonto: Në 2018-ën qava për Inter-in

admin

Leave a Comment