April 2, 2023
Portali Shprehja

ZYRTARE: Jose Mourinho humbet derbin Lazio-Roma!

Gjykata e Apelit Sportiv sapo ka rrëzuar apelimin e Romës për ndalimin me dy ndeshje nga gjyqtari sportiv ndaj trajnerit José Mourinho, i cili u përjashtua nga loja në ndeshjen ndaj Cremonese e humbur 2-1 nga skuadra verdhekuqe…

Skualifikimi i Mourinhos ishte pezulluar për shkak se një hetim po zhvillohej nga prokuroria federale për mosmarrëveshjen me zyrtarin e katërt Serra (i cili u shty dje), duke lejuar portugezin të ishte në stol në ndeshjen kundër Juventusit. Tani trajneri i Romës do të mungojë në ndeshjet kundër Sassuolo-s dhe Lazios.

“Pas pezullimit të urdhëruar të shtunën e kaluar, Gjykata e Apelit Sportiv e kryesuar nga Umberto Maiello hodhi poshtë ankesën e paraqitur nga Roma në lidhje me dënimin me 2 ndeshje të vendosur ndaj José Mourinhos”, thuhet në shënimin e FIGC.

Trajneri i përjashtuar me rastin e ndeshjes së kampionatit me Cremonese të luajtur të martën më 28 shkurt, ishte sanksionuar me 2 ndeshje ndalim dhe 10 mijë euro gjobë nga gjyqtari sportiv “për kundërshtim të ashpër dhe provokues të një vendimi arbitrazhi”

“Ai ke përsëritur të tilla sjellje në momentin e masës së përjashtimit dhe gjithashtu për shkak se, në fund të ndeshjes, hyrja, qoftë edhe e autorizuar, në dhomën e zhveshjes së arbitrit drejtuar zyrtarit të katërt, shprehje dhe konkluzione fyese serioze”.

.

Të Ngjajshme

Donadoni këshillon Leao-n: “Ja çfarë i mungon për të qenë kampion”

admin

“Nuk mund të ndodhë”, Klopp: Nuk di si ta shpjegoj atë që ka ndodhur

admin

Elche-Barça 0-1 pas 45′, akush si Lewandowski në La Liga (Pamjet)

admin

Leave a Comment