August 17, 2022
Portali Shprehja

Zyrtare, Kukurelja kalon te skuadra londineze

Mbrojtësi i talentuar Mark Kukurelja është lojtar i ri i Çellsit, pas informacionit të publikuar nga gazetari i njohur sportiv dhe specialisti i transferimeve, Fabrizio Romano.

Ish-kampioni i Evropës dhe i Anglisë do t’i paguajë Brajtonit 62 mln euro për mbrojtësin dhe Kukurelja nesër do të shkojë në Londër, për ekzaminime mjekësore dhe më pas do të nënshkruajë një kontratë gjashtëvjeçare.

Man. Siti tentoi më parë të merrte Kukureljën, por Çellsi arriti t’ua rrëmbejë atë “qytetarëve”, të cilët nuk donin të ofronin më shumë se 50 milionë euro për shërbimet e tij.

.

Të Ngjajshme

Estonia nis heqjen e monumenteve të epokës sovjetike nga ambientet publike

Hendboll, 700.000 denarë për përfaqësesen e kadetëve

Anderson merr 300 mesazhe kërcënuese

Leave a Comment