ZYRTARE: Largohet nga Barca, i bashkohet skuadrës gjermane

Sipas njoftimit të Barcelonës, Schalke ka huazuar Tobidos me të drejtën e transferimit të përhershëm prej 25 milionë euro në fund të sezonit.

Nëse Schalke shfrytëzon këtë opsion dhe transferon lojtarin, Barcelona do të ketë sërish mundësinë e riblerjes, për 50 milionë euro.

Vlen të ceket se Tobido te Barcelona është transferuar nga Toulouse, dhe për skuadrën katalane ka zhvilluar pesë ndeshje./Lajmi.net/

Të ngjajshme

Kalimi te Bayern? Ballack i jep këtë sugjerim Havertz

shprehja

Sarri jep lajmin e keq para ndeshjes me Romën

shprehja

Deklarata e Klopp pas fitores ndaj Man Utd

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë