January 16, 2021
Portali Shprehja

ZYRTARE: Milan kryen goditjen nga Real Madrid! Detajet e publikuara

Më në fund është zyrtare. Brahim Diaz transferohet si huazim te Milani.

“AC Milan është i kënaqur të njoftojë se ka arritur, mbi baza të përkohshme, shërbimet sportive të Brahim Abdelkader Díaz nga Real Madrid CF. Futbollisti spanjoll bashkohet me klubin kuqezi deri më 30 qershor 2021.

Brahim Díaz, i lindur në Malaga në 3 Gusht 1999, filloi karrierën e tij si futbollist në akademinë e të rinjve Malaga CF para se të transferohej te Manchester City, me të cilin bëri debutimin e tij në 2016, duke bërë 15 paraqitje dhe duke shënuar 2 gola, para se të transferohej te Real Madrid, janar 2019, ku luajti 21 ndeshje dhe shënoi 2 gola.

Brahim Díaz sot u bashkua me shokët e tij të skuadrës dhe trajnerin Stefano Pioli në qendrën sportive Milanello, ku ai zhvilloi stërvitjen e parë të sezonit. Lojtari do të veshë fanellën me numrin 21.”

.

Të Ngjajshme

ZYRTARE: Milani firmos me mesfushorin francez! Goditja e parë e Maldinit në 2021

admin

SUPER DERBI NGA LAZIO! Tri grushte Romës, Luis Alberto magjik (VIDEO)

admin

Gafë e pafalshme nga ylli i Romës, Immobile falënderon dhe mposht Reina (VIDEO)

admin

Leave a Comment