September 28, 2020
Portali Shprehja

Zyrtare: Milani prezanton afrimin e bujshëm, Maldini godet sërish me formulën e blerjes!

Sandro Tonali është futbollisti më i ri i Milanit. Klubi kuqezi e prezantoi zyrtarisht dhe pasi kreu vizitat mjekësore i dhanë numrin 8. Mesfushori lëvizi nga Brescia me një huazim me vlerë 10 milionë euro dhe mundësi blerje për 10 mln të tjera.

Milani do t’i paguajë Brescias dhe 15 të tjera në formë bonusesh në varësi të paraqitjeve dhe do të mbajë 10% të kartonit në shitjen e ardhshme. Tonali firmosi ditën e sotme një kontratë 5-vjeçare me Milanin.

“Jemi të lumtur të mirëpresim Tonalin te Milani. ai është një nga futbollistët më premtues të futbollit italian. Sandro ka një dashuri të madhe për klubin dhe i di vlerat tona”, – tha CEO i Milanit, Ivan Gazidis.

.

Të Ngjajshme

I papërmbajtshëm te Barcelona: Coutinho i driblon të gjithë, edhe arbitrin (VIDEO)

admin

Bayerni i zhgënjyer, gjermanët u tradhtuan nga Ajaxi

admin

E BUJSHME: Manchester United i prish punë Interit, futet në garë për mesfushorin

admin

Leave a Comment