January 18, 2021
Portali Shprehja

Zyrtare: Milani shet sulmuesin, lojtari në Bundesligë!

Milani ka shitur dhe një sulmues tjetër, pasi Andre Silva është zyrtarisht i Eintracht Frankfurt. Ekipi gjerman ka publikuar marrëveshjen deri në vitin 2023 me sulmuesin.

Andre Silva shënoi 12 gola sezonin e kaluar dhe ka bindur gjermanët. Ai u shkëmbye me Ante Rebic dhe ky ndryshim mes lojtarëve rezultoi i saktë. Nuk dihet ende marrëveshja mes dy klubeve për lojtarin.

Portugezi u ble në vitin 2017 nga Milani, por nuk la gjurmë në Serie A. Lojtari u përshtat më mirë në Bundesligë dhe ia doli që të bëhej pjesë e rëndësishme e Frankfurtit.

.

Të Ngjajshme

Griezmann nuk përmbahet: Luajtëm skandal në mbrojtje!

admin

Mandzukic kryen vizitat, ja kur vjen firma te Milani! Kroati refuzoi ofertat e tjera, Pioli dhe Ibra “e mirëpresin” (VIDEO)

admin

Legjenda e Liverpool: Salah mund t’i dëshirojë, por Reali dhe Barça s’e kanë atë në llogari…”

admin

Leave a Comment