October 6, 2022
Portali Shprehja

ZYRTARE | Operohet Pogba, tani rrezikohet Botërori! Juventusi i bezdisur nga kokëfortësia e francezit

Paul Pogba u përpoq shumë për të shmangur operacionin, por në fund nuk ia doli. Operacioni i menisektomisë u krye në mbrëmjen e djeshme për të trajtuar dëmtimin e meniskut anësor të gjurit të djathtë.

Në orën 22:56 postimi i Juventusit në Twitter: “Këtë mbrëmje Paul Pogba iu nënshtrua një meniskektomie të jashtme artroskopike selektive. Operacioni, i kryer nga Prof. Roberto Rossi në prani të menaxherit të shëndetit të Juventus, Dr. Luca Stefanini, ishte krejtësisht i suksesshëm”.

Me frikën e një mungese të paktën 40-60 ditësh të tjera para rifillimit të aktivitetit garues, fjalët e trajnerit Allegri kanë skicuar kohë edhe më të gjata: pas ndërhyrjes, përvijohet një distancë nga fushat nga shtatë deri në tetë javë.

Nuk do të ketë Angel Di Maria në debutimin e Juventusit në Champions League kundër PSG në Parco dei Principi (të martën në 21:00). Anësori ofensiv argjentinas nuk u thirr nga Allegri për shkak të një problemi.

Vendimi është marrë pas testit të sotëm në Continassa. Pogba sapo kishte filluar të vraponte por ndjesitë nuk ishin pozitive. Dhimbjet janë ende, ndaj Oktapodi në marrëveshje me Juventusin ka vendosur të mos humbasë më kohë dhe të vazhdojë menjëherë me operacionin.

Pogba, i cili u lëndua në fund të korrikut në stërvitje, gjatë turneut amerikan, kishte zgjedhur të mos bënte operacion dhe të provonte terapi konservative. Megjithatë, pas 5 javësh trajtim dhe not, rezultatet e dëshiruara nuk arritën.

Kështu u vendos ndryshimi i kursit, i cili megjithatë rrezikon praninë e tij në Kampionatin Botëror. Kohët tani janë të ngushta për t’u rikthyer në formë dhe Juventusi do ta humbasë atë për pothuajse të gjithë pjesën e parë të sezonit.

Më së shumti do ta shohim në fushë për disa ndeshje para pushimit të gjatë në fund të vitit. Nuk është rastësi që Juventusi do të kishte preferuar që ai të operohej menjëherë në Amerikë. Kohet tani pritet te jene rreth 2 muaj, pasi jane 7 deri ne 8 jave!

.

Të Ngjajshme

“Do t’ia thyejmë këmbët burrit tënd”; Bastoni iu përgjigjet kërcënimeve serioze të tifozëve të Barcelonës

admin

Ideatori i stërvitjeve të vështira, ndahet papritur nga jeta krahu i djathtë i Antonio Conte

admin

Moratti mahnitet nga Napoli: I jashtëzakonshëm, ja dy lojtarët që do t’ia merrja për… Interin

admin

Leave a Comment