January 31, 2023
Portali Shprehja

Zyrtare, Paqarada largohet nga St. Pauli drejt Kellnit

Kapiteni Leart Paqarada do të largohet nga FC Sent Pauli me parametra zero, në fund të sezonit, dhe do të transferohet në Bundesliga 1 te klubi i Kellnit, me të cilin mbrojtësi i majtë nënshkroi kontratë deri më 30 qershor 2026.

Me skuadrën e re, mbrojtësi dardan ngjitet nga Bundesliga 2, ku konkurronte skuadra e Sent Pauli, te elita e futbollit në Gjermani.

Paqarada kaloi te Sent Pauli nga SV Sandhausen në vitin 2020, ku tërhoqi vëmendjen me dhjetë asistime dhe dy gola në sezonin 2021-2022. Në sezonin aktual, 28-vjeçari ka shënuar një gol dhe ka dhënë katër asiste në 15 ndeshje deri më tani.

.

Të Ngjajshme

Këto ushqime duhen shmangur përpara se të shkoni në palestër

Ky është ushqimi më i keq për veshkat!

Gjërat që nuk duhet t’i bëni kurrë gjatë karikimit të telefonit tuaj

Leave a Comment