November 25, 2020
Portali Shprehja

ZYRTARE: “Vatra” Covid-19 te Uruguaji i bën dëme klubeve! E pëson edhe kundërshtari i Juventusit me dy yje

Probleme te Cagliari. Diego Godin sapo ka rezultuar pozitiv me Coronavirus. Mbrojtësi uruguajan i Cagliari është kthyer nga angazhimet me ekipin e tij kombëtar dhe nuk ka rënë në kontakt me shokët e tjerë të skuadrës: “Flaco” u izolua menjëherë pas rezultatit të tamponit dhe do të humbasë ndeshjen kundër Juventusit nesër në mbrëmje.

Ish-futbollisti i Interit ishte aktivizuar nga Oscar Tabarez në të dy ndeshjet e vlefshme për kualifikimet për Kupën e Botës 2022 në Katar kundër Kolumbisë, të fituar 3-0 në Barranquilla; dhe Brazilit, humbje 2-0 në shtëpi.

Kombëtarja e Uruguait pati një shpërthim të vërtetë, duke pasur parasysh numrin e lartë të infeksioneve nga Covid-19 që gjenden në këtë parantezë të rezervuar për ekipet kombëtare: disa orë më parë lajmi për pozitivitetin e Lucas Torreira mbërriti pas atij të Luis Suarez. Nahitan Nández gjithashtu iu nënshtrua tamponit por ishte negativ: pavarësisht kësaj, klubi zgjodhi të mos thërriste mesfushorin për transfertën në Torino.

.

Të Ngjajshme

Video: Atalanta shtang Liverpool-in me dy gola në katër minuta

admin

Edhe politika shqiptare i bashkohet dhimbjes për Maradona! Rama e Berisha me postim

admin

Milani dhe Interi kujtojnë Maradona! Dedikimi i dy klubeve të Milanos për legjendën argjentinase

admin

Leave a Comment