Zyrtarisht: Shërohet personi i parë në Kosovë me koronavirus

Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia ka bërë të ditur se sot zyrtarisht është shëruara një pacient me koronavirus.

Vitia tha se sot janë testuar 89 persona ku 8 prej tyre kanë rezultuar pozitivë.

JA STATUSI:

Shpërndaje në:

Të ngjajshme

Astrit Dehari, sot do t’i mbushte 30 vjet

shprehja

Mot i ngrohtë dhe me diell, temperatura deri në 23 gradë

shprehja

Ligji për Prokurorinë, në ora 15:00 pritet të filloj seanca në Kuvend

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë