4.3 C
Skopje
December 10, 2019
Informacione Vendi

Zyrtarizohet data e mbajtjes së kongresit të BDI-së

BDI ka vendosur që të mbajë kongresin partiak të radhës, pas zgjedhjeve nëpër degë dhe forumet e tjera partiake. Sic bëhet e ditur kongresi është caktuar për 21 dhjetor të këtij viti dhe do të zhvillohet në Shkup. Lajmi është bërë i ditur edhe nga sekretari organizativ i kësaj partie, Artan Grubi, i cili ka shkruar se ky kongres do të jetë i kthesave të mëdha.
“Pas zgjedhjeve në të gjitha organet e Bashkimit Demokratik për Integrim dhe zgjedhjes së: gati 100% të kryetarëve të rinjë të degëve, mbi 90% të kryetarëve të rinjë të këshillave vendor, forume të reja rinore dhe të grave. Erdhi koha për Kongresin e kthesave të mëdha”, ka shkruar Grubi. (INA)

Pas zgjedhjeve në të gjitha organet e Bashkimit Demokratik për Integrim dhe zgjedhjes së:- gati 100% të kryetarëve të…

Gepostet von Artan Grubi am Montag, 2. Dezember 2019

Artikuj të ngajshëm

Rugova: Nuk lëshojmë pe për postin e presidentit

shprehja

Adili tregon vitin kur do të zyrtarizohet gjuha shqipe në Maqedoni

shprehja

Ahmeti sot thërreth kryesinë, ja vendimet që do merren

shprehja