January 31, 2023
Portali Shprehja

ZYRTARIZOHET LISTA | Miqësorja e luksit, Ronaldos iu dorëzua shiriti i kapitenit sonte (PAMJET)

Cristiano Ronaldo do të jetë kapiten i 11-tshes së kombinuar Al Nassr-Al Hilal që do të përballet me Paris-Saint Germain të Lionel Messit në një miqësore të enjten.Kryetari i Autoritetit të Përgjithshëm për Argëtimin e Arabisë Saudite, Turki Al-Sheikh shkroi në Twitter për të ndarë një video ku i prezantoi Ronaldos shiritin e kapitenit përpara ndeshjes, duke konfirmuar vendimin.

Rastësisht, do të jetë ndeshja debutuese e Ronaldos në tokën e Arabisë Saudite, pasi ka nënshkruar për Al Nassr për një tarifë rekord botëror prej 214 milionë dollarësh ne sezon. Portugezi u detyrua të humbasë ndeshjet e Al Nassr-it në Pro-ligën e Arabisë Saudite për shkak të një ndalimi me dy ndeshje të vendosura nga FA angleze vitin e kaluar.

Sulmuesi 37-vjeçar ishte duke u futur në tunelin e Goodison Park sezonin e kaluar kur me zemërim theu telefonin e një tifozi të Evertonit. Pas një hetimi nga FA, Ronaldo u gjobit me 60,000 dollarë (50,000 £) dhe u ndalua me dy ndeshje.

Trajneri i Al Nassr, Rudi Garcia konfirmoi javën e kaluar se Ronaldo po përgatitej për debutimin e tij në miqësore. “Debutimi i tij nuk do të jetë me fanellën e Al Nassr. Do të jetë një përzierje mes Al Hilal dhe Al Nassr. Si trajner i Al Nassr, nuk mund të jem i lumtur me këtë ndeshje. Për zhvillim, të shoh PSG-në, Të shohësh lojtarët e mëdhenj parizianë, me të vërtetë është një gjë e mirë. Por ne kemi një ndeshje kampionati tre ditë më vonë.”

Ndeshja e Ronaldos dhe Messit me njëri-tjetrin pritet të jetë një ngjarje e çuditshme, veçanërisht pasi ky i fundit fitoi çmimin më të madh në këtë sport, trofeun e Kupës së Botës. Si Messi ashtu edhe Ronaldo kanë pasur karrierë të historisë në futboll. Megjithatë, fitorja e Messi në WC mund të ketë kthyer peshoren në favor të tij në debatin më të madh të të gjitha kohërave.

Miqësia mund të shërbejë edhe si një trailer për të ardhmen e dy superyjeve të lojës. Thashethemet kanë qarkulluar duke sugjeruar se Messi mund t’i bashkohet Al Hilal pas përfundimit të kontratës së tij me PSG.

 

.

Të Ngjajshme

E BEFASISHME! Kaloi vizitat por te momenti i firmës Isco ndryshoi kushtet. Dështon transferimi në Bundesliga

admin

Orët e fundit “dramatike” | Chelsea-Benfica kanë ngecur te formula dhe jo paratë! Enzo Fernandez kryen vizitat mjekësore…

admin

Jorginho tek Arsenal, por tifozët nuk janë të kënaqur: “Me atë dhe Xhakën kemi…”

admin

Leave a Comment